E-shop

Domov Služby

Služby

Maliarske práce


Ponúkame Vám maliarske práce na vysokej úrovni. Maliarske práce realizujeme výhradne s vlastným produktom Koopmans a NELF,
pričom sme na základe niekoľkoročných skúseností schopní zaručiť trvácnosť a funkčnosť náteru. Nátery realizujeme na rôznych povrchoch,
ručne, alebo strojovo, s prípravou podkladu.

Cenník služieb

drevo

drevostavby, drevené fasády, podhľady, interiérové prvky, parkety, okná, schody, nábytky…

Vedieť viac

steny

murované stavby, fasády, interiéry, betónové steny, betónové prvky, kamenné steny…

Vedieť viac

kov

haly, oceľové konštrukcie, lode, kontajnery, vagóny, elektrické vedenie, ploty, oceľová architektúra, strechy…

Vedieť viac

zem

betónové podlahy, epoxidové podlahy, protišmykové podlahy, vedľajšie cesty, cesty prvej triedy…

Vedieť viac

Postup maliarskych prác

Maliarske práce zabezpečujeme v plnom rozsahu, počnúc čistením a prípravou povrchu (pieskovanie, stavebné a zváračské
úpravy), až po záverečné upratovacie služby. Pri samotnom maľovaní využívame rôzne techniky – maľovanie štetcom,
valcovanie, striekanie, gletovanie a padovanie. Práce realizujeme vo výškach na lane, na lešení, v exteriéry, interiéry…

Čistenie

Príprava podkladu čistením je nevyhnutná predovšetkým pri renovácii náteru. Čistenie realizujeme troma spôsobmi.

Pieskovanie

Najčastejšia forma čistenia je pieskovanie. Naša firma uprednostňuje pieskovanie, respektíve tryskanie jedlou sódou, jemným pieskom či iným abrazívom. Táto služba je ekologická a dá sa použiť takmer na akýkoľvek povrch. Vďaka veľmi citlivej regulácii tlaku vzduchu nepoškodzuje citlivé povrchy. Tryskanie nespôsobuje zahrievanie materiálu, čo zaručuje, že daný materiál sa nepoškodí. Pieskovanie je sprevádzané rýchlosťou až 960km/h. Toto riešenie je rýchle a dosahuje 100% výsledky.

Mechanické čistenie

Štandardná forma čistenia je mechanické čistenie uhlovými, excentrickými alebo pásovými brúskami (záleží od povrchu). Čistenie povrchu touto formou je časovo náročnejšie ale finančne dostupnejšie. Touto formou dokážeme vyčistiť každý povrch. Toto čistenie však prináša riziko poškodenia daného povrch nervnosťami a prehrievaním. Odporúčame menej náročným zákazníkom.

Ručné čistenie

Je najzdĺhavejšia forma čistenia. Toto čistenie odporúčame keď sú dané povrchy mierne znehodnotené a nevyžadujú odstránenie starého náteru. Jedná sa predovšetkým o čistenie drevených a kovových povrchov, kde sa aplikuje obnova náteru a nevyžaduje sa odstránenie pôvodných náterov. Forma tohto čistenia je populárna pri renovácii historických pamiatok. Za toto čistenie sa považuje aj čistenie benzinovým čističom alebo odstraňovačom náterov. 

Príprava okolia

Dôležitý krok po čistení povrchu, pre rýchle a kvalitne prevedné maliarske práce je príprava okolia. Jedná sa o zabezpečenie povrchov tak, aby sme sa vyhli ich mazaniu farbou, prípadne inému poškodeniu počas prác. Záleži nám na Vašej spokojnosti, preto miesta v blízkosti maľovania podľa potreby zakrývame krycími materiálmi. 

Maľovanie

Každý povrch je možné malovať ručne štetcom, valcom, gletom alebo strojovo striekaním a padovaním. Pre lepší prehľad Vám poskytneme stručný opis daných foriem malovania.

Nátery realizujeme na rôzny povrch

Nátery na drevo

Exteriérové alebo interiérové nátery

Používaný Materiál:

 • ľanový olej
 • tvrdý voskový olej
 • vosk
 • lazúra
 • interiérový lak
 • exterierový lak

Drevostavby, fasády, int. alebo ext. podhlady maľujeme predovšetkým štetcom a ľanovými olejmi. Štetec zaručí hlbokú impregnáciu do dreva a vtedy sa stáva povrch odolným voči vlhkosti, slnku alebo dažďu. Ľanový olej zaručí jednoduchú obnovu náteru bez brúsenia. Pre zákazníka, ktorý požaduje takmer vodotesný povrch, používame lazúrove nátery. Náter je však drahší a po rokoch dochádza k praskaniu kde treba použiť brúsnie pri renovácii.

 

Schody, okná alebo nábytky natierame ľanovými olejmi a štetcom. Pri lakovaní používame valček alebo striekací stroj. Voskové oleje nanášame štetcom. Hustejšie nátery v závere vytierame handrami (pre dosiahnutie estetického a čo najkvalitnešieho výsledku).

 

Pri drevených podlahách využívame gletovanie tvrdého voskového oleja a po 10. minútach intenzívne padujeme povrch až do stálej a jednoliatej podoby. Po 24h aplikujeme čistý vosk s opakovaným padovaním.

Nátery na steny

Exteriérové alebo interiérové nátery

Používaný Materiál:

 • akrylová farba
 • latexová farba
 • lak
 • antigrafity farba
 • thermo farba

Na murované stavby, fasády, betónové steny, kamenné steny používame predovšetkým striekacie stroje. Pri striekaní dochádza k väčšej spotrebe farby, ale podstatne sa znižuje čas aplikácie náteru. V porovnaní s nanášaním farby valcom je cena podobná. Maľovanie valcom realizujeme na malých plochách, v zabývaných priestoroch alebo pri maľovaní historických stavieb. 

Nátery na kov

Exteriérové alebo interiérové nátery

Používaný Materiál:

 • jednozložková farba
 • dvojzložková farba
 • epoxidová farba
 • poliuretánová farba

Na oceľové konštrukcie, haly, lode, kontajnery, vagóny, strechy, elektrické vedenia a ploty používame predovšetkým striekacie stroje, alebo valcovanie. Pri kove pracujeme s produktmi rôzneho chemického zloženia.  Kovové povrchy si vyžadujú vysokú ochranu, vyškolených pracovníkov, špeciálne striekacie stroje a špecifické riedenie. Vieme taktiež zabezpečiť antikorózny povrch, povrch odolný voči poškriabaniu alebo protipožiarny povrch. Maľovanie vo výškach na lane, alebo sedáku realizujeme valčekom alebo štetcom.

Nátery na zem

Exteriérové alebo interiérové nátery

Používaný Materiál:

 • tvrdý voskový olej
 • cestná farba
 • protišmiková PU farba
 • epoxidová farba

Pri priemyselných halách, v zdravotníckych zariadeniach, betónových podlahách a cestách využívame gletovanie, alebo striekanie. Pri epoxidových podlahách aplikujeme farby gletovaním. Protišmykové kamenivo nanášame zasypaním čerstvého povrchu a odfúknutím prebytočného kameniva. Nátery na betónové podlahy a cesty aplikujeme striekaním, v ojedinelých prípadoch valcovaním.

Cenník služieb

Cenník služieb je všeobecný. Každá cenová ponuka sa upravuje individuálne.

Nechajte to na nás profesionálov

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.