E-shop

Domov Nový domov? Nie, len omaľovaný FARBYXom

Nový domov? Nie, len omaľovaný FARBYXom

Možno aj vy rozmýšľate nad tým, že by si váš domov zaslúžil pozornosť. Či už máte dom drevený alebo murovaný, čas sa vždy podpíše na ich vizuály. Drevo – ako prírodný materiál, stále žije takže náter sa postupom času začne olupovať, vytrácať či praskať. No a fasáda sa časom zašpiní vplyvom povetersnostných faktorov. Poprípade vás len omrzela farebná kombinácia, ktorú ste v minulosti zvolili. Tak či tak, s FARBYXom získate nový domov rýchlo ale najmä kvalitne.

PRED


PO

 Ako na to?

Ponúkame maliarske práce na vysokej úrovni, ktoré realizujeme výhradne s vlastnými produktmi, nakoľko si stojíme za ich vysokou kvalitou. Náš tím sa postará o to, aby bol náter trvácny a funkčný a najmä aby ste vy, nemali žiadne starosti.

Murovaný dom

Pri murovanom dome je to v podstate vcelku jednoduché. Stačí si vybrať nový odtieň, ktorý by ste radi na svojom domove mali. Naše akrylové farby či už NELFAMUR MAT BB alebo ACRYLMAT SUPERextra krycie už po prvej vrstve. Dokážu prekryť aj tie najtmavšie odtiene takže po výbere nového odtienu stačí naniesť 2 vrstvy produktu. 

Drevený dom

Pri takomto dome je nutné rozlíšiť čím bol v minulosti ošetrený. Bežne sa používali na drevené stavby lazúry či laky, ktoré postupom času popraskajú alebo sa začnú odlupovať. Ak chceme obnoviť takýto náter, je nutné zbrúsenie starého náteru a obnovenie opäť lazúrou či lakom. V dnešnej dobe sa však preferujú olejové nátery a v taktomto prípade je nutné staré nátery odstrániť pieskovaním. Potrebujeme docieliť to, aby sme mali čisté drevo bez akýchkoľvek starých náterov. Na takéto čisté drevo je možné nanášať olejové farby.

Pokiaľ sme svoj domov mali ošetrený olejom aj v minulosti, tak obnova nie je vôbec zložitá. Stačí starý náter, ktorý sa postupom času z dreva sám vytráca, len prebrúsiť a naniesť 2 vrstvy nového oleja.

Kombinácia dreva a tehly

V tomto prípade sa skombinujú len dva predchádzajúce úkony. Drevené nátery sa pieskovaním alebo brúsením odstránia a následne sa nanesie nová olejová farba. No a murované prvky sa len pretrú novým odtieňom.

A čo s malými opravami?

Malé, vizuálne opravy ako pretmelenie dreveného či kamenného obkladu sú samozrejmosťou našej práce. Nie je to len o omaľovaní novým odtieňom ale práve o tých detailoch, ktoré robia celok. V prípade väčších renovácií sú nám pravou rukou majstri z Drevostavieb. 

PRED – lazúrový náter, ktorý sa odstránil opieskovaním

PO – dve vrstvy olejového náteru IMPRA v odtieni 106

Ako sme postupovali pri tejto renovácii?

Majiteľ si zvolil našu najpoužívanejšiu kombináciu odtieňov. V prípade dreva to bol produkt IMPRA v oditeni 106 a na fasády sme zvolili produkt NELFAMUR MAT BB v odtieni KEIM9555. V prvom rade sa pieskovním odstránil starý náter z dreva. Pri pieskovaní musí byť dodržaná jediná podmienka a to tá, že nesmie pršať. Inak sa dá pieskovaním odstrániť akýkoľvek náter z akéhokoľvek povrchu. Po opieskovaní sa mohol nanášať olejový náter IMPRA v dvoch vrstvách. Postupne sa začala maľovať fasáda. Prvá vrstva zmiešaná s penetráciou NELFAMUR FIXEER aby bol náter trvácny a odolný. Druhá vrstva už len zriedená malým množstvom vody. Pri tomto dome sa menil aj jeden celý drevený štít a všetky štíty sa oplechovali. Časti plechu boli natreté farbou KOOPMANSPEC. Ako spojovací materiál sa použili skrutky ROTHOBLAAS. Tieto úkony vykonali majstri z Drevostavieb. Nové drevo sa opäť len pretrelo olejovým náterom IMPRA. Popri tom všetkom sme pretmelili drevený či kamenný obklad. Menšie drevené prvky na záhrade ako psia búda či altánok sa prebrúsili a pretreli tenkovrstvou lazúrou COVER LINE. A toto je výsledok.

Vymenený drevený štít a oplechovanie Podbytky v altánku ošetrené tenkovrstvou lazúrou COVER LINE Pretmelený kamenný obklad

Nechajte to na nás, profesionálov

Takto jednoducho získate kompletne nový domov – minimálne vizuálne. S FARBYXom to pôjde jednoducho, pretože všetko vyriešime za vás. Vy si len vyberiete nové odtiene. A ak aj stým budete mať problém – veľmi radi vám poradíme a doladíme odtiene nového domova tak, aby ste boli čo najdlhšiu dobu spokojný.