E-shop

Domov Pieskovanie drevenej fasády. Ako postupujeme?

Pieskovanie drevenej fasády. Ako postupujeme?

Prinášame vám podrobný článok o tom, ako postupujeme pri pieskovaní. Už v minulom článku sme vám predstavili čo to pieskovanie vlastne je a dnes sa pozrieme bližšie na to, ako pieskujeme drevené obklady.

 

Orientačná cenová ponuka

Ako prvé vám vyrátame orientačnú cenovú ponuku. Tú dokážeme vypočítať na základe zaslaných fotografií a približných rozmerov. V cenovej ponuke sa snažíme zohľadniť všetko čo je k pieskovaniu potrebné.

 

Mobilný nie len v rámci Slovenska

Našou výhodou je fakt, že sme mobilný nie len v rámci Slovenska. Takže nech už sa vaša zákazka nachádza kdekoľvek, vieme prísť za vami. Po príchode si objekt premeriame, upravíme cenovú ponuku podľa skutočných metrov a môžeme začať s prácou.

 

Príprava okolia a objektu

Pred samotným pieskovaním je nutná predpríprava ako je výstavba lešenia a olepenie povrchov. V tomto konkrétnom prípade nám stačilo len pomocné lešenie avšak dôležité bolo olepenie všetkých povrchov, ktoré by mohli byť počas pieskovania poškodené, a to sú okná a na tejto zákazke aj oplechovaná atika.

 

Pieskovanie

A teraz sa môžeme pustiť na pieskovanie. Postupujeme dôkladne, precízne a dbáme na každý detail. Na pieskovanie dreveného obkladu používame ten najjemnejší piesok aby sme nepoškodili štruktúru dreva. Používali sme piesok v hrúbke 0,2-0,5 mm, ktorý sa inak nazýva kremičitá múčka.

 

Upratanie po opieskovaní

Po každej zákazke si objekt upraceme. Fukárom povyfukujeme piesok zo stien, pozametáme a prebytočný materiál odvezieme.

 

Ošetrenie

Každý opieskovaný povrch a to najmä drevený, musí byť po takomto úkone ošetrený. Pracujeme výhradne s našimi nátermi nakoľko si stojíme za ich kvalitou a trvácnosťou. Ku každej zákazke pristupujeme individuálne a teda poradíme čo najvhodnejší náter. V tomto prípade sme použili na ošetrenie produkt IMPREGNEEROLIE v bezfarebnej verzii s UV ochranou. Jedná sa o ľanový olej s vysokým obsahom pevných častíc, ktorý je vhodný na drevený obklad aj z exotických drevín.

 

Ponúkame komplexné a nadštandardné služby – keď už nás oslovíte s takýtmo dopytom vedzte, že sa vám postaráme o všetko. Na našej externej webovej stránke zameranej len na pieskovanie si viete o našich službách niečo viac prečítať či prezrieť galériu.

Tím – F A R B Y X –

neopieskovaný drevený obklad

pieskovanie a ošetrenie produktom IMPREGNEEROLIE

poškodený drevený obklad

opieskovaný drevený obklad, očistený, otryskaný

drevený obklad pred pieskovaním

opieskovaný drevený obklad

detail neopieskovaného dreveného obkladudetail opieskovaného dreveného obkladu

drevený obklad pred pieskovanímdrevený obklad po opieskovaní a ošetrení produktom IMPREGNEEROLIE

neopieskovaná drevená fasáda na modernom dome

opieskovaná drevená fasáda na modernom dome

 

Fotografie by blackmango.sk