E-shop

Domov Rôzne druhy štetcov. Ako si vybrať ten najvhodnejší?

Rôzne druhy štetcov. Ako si vybrať ten najvhodnejší?

Poznáte to, idete si vybrať štetec ku svojej farbe a z toho širokého spektra rôznych štetcov, v rôznych tvaroch, opäť len siahate po plochom štetci – pretože je najuniverzálnejší. No niekedy so správne vybraným štetcom, dokážete prácu urobiť oveľa precíznejšie a rýchlejšie. 

Samozrejme je pravda, že s plochým štetcom nikdy nič nepokazíte. Ľahko sa sním rozotierajú farby a je vhodný najmä keď ideme maľovať rovné plochy, kedy potrebujeme viesť plynulé ťahy. 

My sme na náš trh priniesli značku Goudhaantje. Je to holandský výrobca štetcov, ktorý funguje už od roku 1928. V rodnom Holandsku sú jedny z najobľúbenejších výrobcov maliarskeho náradia, nakoľko dbajú na kvalitu a najmä na viacnásobné využitie.

Séria štetcov FUTURA, ktorú máme v ponuke, je vyrobená zo 100% syntetických vlákien, ktoré sú vhodné pre farby na báze syntetiky ale aj vody! Štetce majú vysokú absorpciu farby a plynulé uvoľňovanie na povrch. Vďaka vysoko kvalitným štetinám nezanechávajú po sebe povrch so stopou po štetci.

Okenné rámy či drevené výrobky?

Oválny štetec je vysoko vhodný na maľovanie okien či detailov. Má veľkosť, s ktorou akurát prejdete po ráme okna a tak isto sa viete pekne vyhrať s detailami. Štetec je vhodné použiť aj vtedy, keď máte náter orezávať popri stene alebo okne. 

Tip: Pokiaľ chcete ešte väčšiu flexibilitu pri práci, je možné odstrániť špagát zo štetca. Tým dokáže absorbovať viac farby a vy si uľahčíte svoju prácu.

Čo s detailami?

Ak sa bavíme o skutočne malých povrchoch na maľovanie, kedy je potrebné mať pevnú ruku – odporúčame čo najmenší oválny bodový štetec. Má zastrihnuté štetinky do špicata a práve to umožňuje natrieť čo najprecíznejšie aj tie najmenšie detaily.

Ako sa dostať až do rohu?

Na to je vhodný, samozrejme, zárohový štetec. S týmto štetcom sa dostanete aj tam, kam ste si mysleli, že sa nedostanete. Je vhodný najmä na maľovanie rohov kedy pohodlne viete náter dostať až do najtemnejšieho rohu. Veľmi dlhá rukoväť toto ešte viac zjednoduší a spríjemní prácu.

Veľmi veľká plocha?

Na veľké, rovné, súvislé povrchy odporúčame jednoznačne maliarske štetky. Sú to najväčšie štetce a teda vedia absorbovať čo najviac farby a tým pádnom čo najviac farby dodať povrchu. Tieto štetce sú vysoko vhodné na maľovanie stien v interiéri či v exteriéri. 

 

Veríme, že sme vám váš výber vhodného štetca uľahčili.

Tím – F A R B Y X –